Start Aktualności Plantacja konopi indyjskich była ukryta pod ziemią. Właściciel wyskoczył przez okno

Plantacja konopi indyjskich była ukryta pod ziemią. Właściciel wyskoczył przez okno

przez Nysa Hot

Niecodziennego odkrycia dokonali policjanci CBŚP w powiecie nyskim, gdzie pod ziemią znajdowało się ukryte pomieszczenie, a w nim plantacja konopi z 211 krzakami. Jej właściciel na widok policjantów wyskoczył przez okno i zaczął uciekać. Mundurowi szybko go jednak złapali.

-Policjanci z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że na terenie powiatu nyskiego znajduje się plantacja konopi indyjskich. Policjanci dokładnie sprawdzili te informacje, a następnie przygotowali działania podczas, których zatrzymali mężczyznę. – informuje Policja. – Zanim jednak do tego doszło, podejrzany na widok policjantów wjeżdżających na teren wynajmowanej przez niego posesji, wyskoczył przez okno i zaczął uciekać. Po chwili pościgu został zatrzymany, a policjanci rozpoczęli przeszukanie posesji.

Policjanci jednak w pomieszczeniach nie znaleźli żadnych uprawianych krzewów konopi, za to przygotowaną już marihuanę. Znalezienie plantacji zajęło im więcej czasu. –

-Nieopodal posesji, w miejscu całkowicie ustronnym, pod zamaskowanym wejściem ukryta byłą podziemna uprawa konopi. Przykryte włazem wejście prowadziło do pomieszczenia, w którym znajdowała się profesjonalnie urządzona plantacja konopi, całkowicie niewidoczna dla osób postronnych. – relacjonuje Policja.

W ukrytym pomieszczeniu rosło 211 krzewów konopi indyjskich w ostatniej fazie wzrostu. Przy uprawie konopi wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt oświetleniowo – grzewczy, który również został zabezpieczony.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzanemu przedstawiono już zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy i posiadanie narkotyków. Został aresztowany na trzy miesiące.

Foto: Policja Opole

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź