Start Aktualności Po drabinie, przez okno, by uratować życie

Po drabinie, przez okno, by uratować życie

przez Nysa Hot

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uratowali 52-latka. Dzięki błyskawicznej akcji mężczyzna przeżył i trafił pod opiekę specjalistów.

– W ubiegły czwartek, 24 września, przed godziną 7:00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji odebrał zgłoszenie od operatora numeru 112, na który zadzwoniła zaniepokojona kobieta. Zgłaszająca martwiła się o swojego ojca, który był schorowany i mieszkał sam, ponieważ od kilku godzin nie odbierał telefonu. – informuje Policja w Kędzierzynie-Koźlu.

Policjanci pojechali do mieszkania mężczyzny. Na miejscu okazało się, że drzwi są zamknięte od środka.

– W związku z podejrzeniem, że życie i zdrowie mężczyzny jest zagrożone funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o wejściu do domu. Przy pomocy drabiny, weszli przez okno znajdujące się na pierwszym piętrze. Jak się okazało, mieszkający tam 52-latek leżał na podłodze. Z mężczyzną nie było kontaktu. – relacjonuje Policja.

Policjanci udzielili mężczyźnie pomocy oraz wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala pod opiekę specjalistów.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź