Start Aktualności Początek sezonu nad wodą. Trwają szkolenia ratowników.

Początek sezonu nad wodą. Trwają szkolenia ratowników.

przez Nysa Hot

Zostań ratownikiem wodnym i skorzystaj z wiedzy doświadczonej kadry szkoleniowej i zasobu sprzętowego WOPR. 13 maja rusza kolejny kurs KPP. Niedługo w pełni rusza również sezon letni na nyskim akwenie.

To już kolejny termin kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy organizowany przez nyski WOPR. Wielu z kursantów zostaje potem na długie lata ratownikami wolontariuszami na nyskiej stanicy. Jak mówi prezes Wopru Jarosław Białochławek woda jest jeszcze zimna, ale ratownicy na dyżurach mieli już wiele interwencji. Tegoroczne lato może być pod tym względem rekordowe. Oprócz wiadomej sytuacji z pandemią, jezioro będzie przyciągać również dzięki większej ilości sprzętu pływającego do wypożyczenia. Tym bardziej przydadzą się nowi ratownicy, zwłaszcza na tereny poza strzeżoną plażą na AKWA Marina.

 

Zapraszamy wszystkie osoby chcące zdobyć tytuł ratownika, a także ratowników recertyfikujących swoje dotychczasowe uprawnienia. Ilość miejsc jest ograniczone.- informuje na FB WOPR.

 

Masz pytania, chcesz się zapisać? napisz na biuro@transport-medyczny.pl lub dzwoń 602 125 221

17 maja ruszają również szkolenia na patent sternika motorowodnego. Spotkanie organizacyjne i zapisy odbędą się w poniedziałek 17 maja na sanicy WOPR w Skorochowie.

 

WOPR Nysa – pomost pływający

 

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź