Start Hot Pod Nysą powstaje bardzo nowoczesne osiedle!

Pod Nysą powstaje bardzo nowoczesne osiedle!

przez Nysa Hot

Pod Nysą trwa budowa osiedla nisko kosztowych domków Nowa Niwnica. Docelowo powstanie tam 25 obiektów w trzech różnych typach. Architekci zaplanowali m.in. wspólny ogród dla mieszkańców z niewielkim placem zabaw i kilkumetrowymi platanami.

Nowa Niwnica to pomysł dla tych, którzy cenią sobie komfort i nowoczesność, z dala od zgiełku miasta i w otoczeniu zieleni. Inwestycja pod hasłem „blisko centrum, blisko natury” rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku i potrwa jeszcze kilkanaście miesięcy.

Klienci będą mieli do wyboru dwa obiekty dwukondygnacyjne: kompaktowy, o powierzchni ok. 73 m², i komfortowy, o powierzchni ok. 103 m² w wersji z czterema lub pięcioma pokojami, oraz dom parterowy o powierzchni 85 m².

Domy zaprojektowano w konstrukcji stalowej, a 30-centymetrowa izolacja termiczna pozwoli w znaczący sposób ograniczyć straty energii. Dodatkowo mieszkania wyposażono w ogrzewanie podłogowe, pompy ciepła i wentylację mechaniczną z rekuperacją. Nie zapomniano też o panelach fotowoltaicznych. Wszystko to powoduje, że domki mają być niedrogie w utrzymaniu.

Osiedle wyróżniać będą obszerne przeszklenia i dostęp do zieleni. Architekci zaplanowali m.in. wspólny ogród dla mieszkańców z niewielkim placem zabaw i kilkumetrowymi platanami. Każdy dom będzie miał przypisaną działkę wielkości 3-6 arów.

Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do Nowej Niwnicy w III kwartale 2023 roku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź