Start Aktualności Pod przykrywką sprzedaży dywanów przechowywał „lewe” papierosy

Pod przykrywką sprzedaży dywanów przechowywał „lewe” papierosy

przez Nysa Hot

Nyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod przykrywką sprzedaży dywanów, przechowywał na jednym z targowisk w powiecie nyskim nielegalne papierosy i tytoń. Mężczyzna usłyszał zarzuty z Kodeksu Karnego Skarbowego.

– Nyscy kryminalni prowadzili obserwację mężczyzny, który na lokalnym targu zajmował się handlem dywanami. Jednak policjanci podejrzewali 66-latka o przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz papierosów sprowadzanych spoza Unii Europejskiej. W trakcie wykonywania czynności służbowych nyscy operacyjni zauważyli pojazd, którym poruszał się podejrzewany mężczyzna. W busie mieszkańca Brzegu policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 26 000 sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej oraz ponad 27 000 sztuk papierosów z akcyzą z krajów spoza UE. Ponadto nyscy kryminalni zabezpieczyli ponad 20 kilogramów krajanki tytoniowej, również bez polskich znaków akcyzowych – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, Oficer Prasowy KPP w Nysie.

– Jak wyliczyli pracujący nad tą sprawą policjanci, mężczyzna spowodował straty na rzecz Skarby Państwa w wysokości blisko 100 000 złotych. Usłyszał on już zarzuty za przechowywanie papierosów bez znaków akcyzy, papierosów spoza UE z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego, do których się przyznał – dodaje Kędzierska. 

66-latkowi grozi teraz kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności lub jeśli tak zdecyduje sąd – obie te kary łącznie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź