Start Aktualności Podpisanie porozumienia pomiędzy ZPHU Alsecco, PWSZ w Nysie, PUP w Nysie

Podpisanie porozumienia pomiędzy ZPHU Alsecco, PWSZ w Nysie, PUP w Nysie

przez Nysa Hot

17 września o godz. 11.00 w nowym biurowcu firmy Alsecco przy ul. Dubois w Nysie odbędzie się  podpisanie umowy o współpracy pomiędzy ZPHU Alsecco i nyską Uczelnią.

Jej celem jest opracowanie i wdrożenie praktyk, staży i stypendiów dla studentów i absolwentów nyskie PWSZ. Dotyczyć to będzie kierunków: finanse i rachunkowość, filologia germańska i informatyka. O stypendium pracodawcy będą mogli się ubiegać studenci III roku studiów pierwszego stopnia, którzy studiują w PWSZ w Nysie na kierunku: finanse i rachunkowość, filologia germańska, informatyka. W ramach programu stypendialnego fundowanego przez firmę Alsecco studenci będą mogli otrzymać co miesiąc 500 zł.

Zawarte będzie także porozumienie dotyczące stażów, które będzie pilotować Powiatowy Urząd Pracy w Nysie, w ramach wspólnej realizacji programu „Pracuj w Powiecie Nyskim”.

ZPHU Alsecco sp. z o.o. zobowiązuje się do: zorganizowania stanowisk stażowych absolwentom zarejestrowanym w urzędzie pracy, zgodnych z ukończonym kierunkiem studiów. Przygotowania programów staży gwarantujących nabycie doświadczenia zawodowego, umożliwiającego podjęcie zatrudnienia. Zapewnienie uczestnikom staży opiekunów posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.

Powiat Nyski / Powiatowy Urząd Pracy w Nysie zapewnią: organizację, 6-miesięcznych staży zawodowych, związanych z kierunkiem kształcenia, finansowanych ze środków znajdujących się w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie. Promocji programu w okresie naboru uczestników oraz w czasie jego trwania.


Dzięki szerokiej współpracy z przedsiębiorcami, instytucjami społecznymi, fundacjami, stowarzyszeniami oraz jednostkami samorządu terytorialnego z całego województwa opolskiego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie stwarza studentom możliwość odbycia praktyk zawodowych i staży dla absolwentów. Praktyki studenckie i staże zawodowe pozwalają studentom na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, co jest niezbędne przy rozwijaniu umiejętności zawodowych oraz pomocne w łączeniu wiedzy teoretycznej z praktyką. Stypendium pracodawcy jest wsparciem i zachętą do studiowania w Nysie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź