Start Aktualności Pojedziemy autobusem MZK za darmo

Pojedziemy autobusem MZK za darmo

przez Nysa Hot

22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. W związku z tym, Miejski Zakład Komunikacji w Nysie zachęca do skorzystania w tym dniu z bezpłatnych przejazdów gminnymi autobusami.

– Osoby, które chcą skorzystać z darmowych przejazdów autobusów, muszą okazać w trakcie przejazdu prawo jazdy kategorii B, potwierdzające uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym oraz dowód rejestracyjny samochodu osobowego, którego są właścicielem lub współwłaścicielem w rozumieniu ustawy – Prawo o ruchu drogowym, z ważnym badaniem technicznym. Jeden dowód rejestracyjny upoważnia do przejazdu jednej osoby – mówi Piotr Janczar, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji. 

Dzień bez samochodu jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa od 16 września. Pierwsze projekty tego typu pojawiały się na arenie międzynarodowej już w 1973 roku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź