Start Hot Policja bierze się za drifterów

Policja bierze się za drifterów

przez Nysa Hot

W minioną sobotę nyska drogówka przeprowadziła akcję pod nazwą „Drift”. Podczas patroli funkcjonariusze zwracali uwagę na kierowców przejawiających szczególnie agresywny i brawurowy styl jazdy.

– Po godzinie 23:20 w Nysie na ulicy Piłsudskiego mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego, który poruszał się zdecydowanie za szybko. 23-letni mieszkaniec Nysy jechał w obszarze zabudowanym o 74 km/h szybciej, niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. Na kierującego audi został nałożony mandat karny oraz zostały mu zatrzymane prawo jazdy – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym okazał się być 28- latek z Głuchołaz. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, zaraz po tym jak w Nysie na ul. Mickiewicza poruszał się 101 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”.  Mundurowi ukarali kierującego mandatem karnym w kwocie 1500 zł oraz zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dodatkowo na konto mężczyzny trafiło 13 punktów karnych – relacjonuje Rudkowska. 

Podczas akcji „Drift”z nyskimi policjantami współpracowali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Wspólnie skontrolowali 34 pojazdy i ujawnili 33 wykroczenia.

Podczas sobotnich nocnych działań drogówka kontrolowała prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Akcja była odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców dotyczące m.in. zakłócania ciszy nocnej przez kierowców, którzy jazdę samochodami traktują jako zabawę.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź