Start Na sygnale Policja kontroluje osoby objęte kwarantanną

Policja kontroluje osoby objęte kwarantanną

przez Nysa Hot

Niemal codziennie Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w odniesieniu do walki z epidemią koronawirusa, informuje o kolejnych podjętych krokach zapobiegawczych. Od dzisiaj policja może kontrolować osoby objęte domową kwarantanną.  Do tej pory w całym kraju potwierdzono 21 przypadków koronawirusa.

Nowe rozporządzenie powoduje, że mundurowi co najmniej raz dziennie zapukają do mieszkań osób objętych kwarantanną. Cele tych działań są dwa. Mają potwierdzić ich obecność w domu i sprawdzić zapotrzebowanie na żywność. Informacje o miejscu zamieszkania osób objętych kwarantanną funkcjonariusze otrzymają od wojewódzkich inspektoratów sanitarnych. – Razem z policją chcemy zapewnić im bezpieczeństwo i niezbędną opiekę w tej trudnej sytuacji – mówił Minister Łukasz Szumowski. W Nysie jak na razie sytuacja dotyczy kilku osób, przebywających pod kontrolą Sanepidu.    

Przypominamy, że osoby objęte kwarantanną domową, muszą wykazać się odpowiedzialnością i nie narażać innych na ryzyko. Policjanci przed domową kontrolą będą kontaktowali się telefonicznie.

Informacje dot. koronawirusa dostępne są na stronie: gov.pl/koronawirus

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź