Start Aktualności Policjanci zatrzymali włamywacza, który okradał mieszkania

Policjanci zatrzymali włamywacza, który okradał mieszkania

przez Nysa Hot

Nawet 15 lat w więzieniu może spędzić 28-latek z Nysy. Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem o szereg włamań do mieszkań. Jak informuje nyska Policja, zatrzymany działał w warunkach recydywy. Teraz usłyszał kolejnych 5 zarzutów.

Nyscy funkcjonariusze od początku roku otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieżach i włamaniach do mieszkań na terenie Nysy.  Poszkodowanym ginęły telefony, sprzęt komputerowy czy biżuteria. Straty oszacowano na około 20 000 złotych.

– Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. W miejscach gdzie dochodziło do przestępstw funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i zebrali materiały dowodowe. Śledczy przesłuchali poszkodowanych i świadków. Materiały, które zgromadzili pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego w tej sprawie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że to 28-letni mieszkaniec Nysy. – informuje nyska Policja. – Podejrzenia policjantów potwierdziły się, gdy przeszukali zajmowane przez 28-latka mieszkanie. Tam kryminalni znaleźli część skradzionych przedmiotów.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania.  Na dodatek 28-latek  działał w warunkach recydywy, co powoduje, że grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź