Start Aktualności Policjanci złapali kierowcę bez prawa jazdy

Policjanci złapali kierowcę bez prawa jazdy

przez Nysa Hot

Policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali kierowcę volkswagena. Mieszkaniec województwa małopolskiego przekroczył dopuszczalną prędkość o 28 km/h. Jak się okazało, nie miał także prawa jazdy.

– Nie wszyscy kierujący uznają obowiązujące przepisy prawa. Zdarza się, że niektórzy decydują się na jazdę samochodem, kiedy w ogóle nie powinni tego robić. Wczoraj (2 grudnia) policjanci nyskiej drogówki kontrolowali, czy podróżujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości na DK46. Kierujący osobowym volkswagenem poruszał się z prędkością większą o 28 km/h. Mężczyzna po zatrzymaniu do kontroli oświadczył, że nie posiada i nigdy nie posiadał prawo jazdy. Policjanci poprzez sprawdzenia w systemach policyjnych potwierdzili tę informację – mówi mówi st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.

32-latek odpowie teraz przed sądem.

Jak przypomina Policja, kto kieruje pojazdem, nie mając do tego uprawnień podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej, niż 1500 złotych oraz orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź