Start Hot Policjantka przed służba zatrzymała pijanego kierowcę

Policjantka przed służba zatrzymała pijanego kierowcę

przez Nysa Hot

Do zdarzenia doszło w wigilijne popołudnie. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 

– W wigilijne popołudnie funkcjonariuszka Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Nysie post. Marta Poźniak, podczas dojazdu do miejsca pełnienia służby zauważyła kierującego motorowerem, którego styl jazdy wskazywał, że może znajdywać się pod działaniem alkoholu. Policjantka od razu przystąpiła do działania. O swoich podejrzeniach poinformowała dyżurnego, a następnie zatrzymała mężczyznę i zabrała mu kluczyki – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.

Na ul. Krzywoustego szybko przyjechali policjanci ruchu drogowego i sprawdzili trzeźwość kierowcy. Jak się okazało, 30-letni mieszkaniec powiatu nyskiego miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

– 30-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu m.in. kara do dwóch lat pozbawienia wolności – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź