Start Aktualności Policyjny dron na nyskich drogach

Policyjny dron na nyskich drogach

przez Nysa Hot

Nyscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci wykorzystali radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory, ręczne mierniki prędkości oraz drona.

– To już kolejne tego typu działania na terenie powiatu nyskiego. W przeciągu kilku godzin funkcjonariusze ujawnili 36 wykroczeń drogowych takich jak wyprzedzanie na oznakowanych przejściach dla pieszych czy też parkowanie w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Działania skierowane były głównie wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu – informuje nyska Policja. 

– Obiektyw drona monitorował przejścia dla pieszych na terenie Nysy. W momencie, gdy operator zaobserwował na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazywał informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmował na drodze interwencję wobec kierowcy.

Foto: nyska Policja

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź