Start Aktualności Policyjny pościg. Mężczyzna pod wpływem narkotyków

Policyjny pościg. Mężczyzna pod wpływem narkotyków

Policjanci zatrzymali kierowcę po zastosowaniu blokady

przez Nysa Hot

Policjanci ruszyli w pościg za 43-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał ulicami Namysłowa. Jak się okazało, jechał pod wpływem narkotyków. W samochodzie miał także więcej narkotyków.

– Do zdarzenia doszło w sobotę 18 września. Patrol policji zauważył kierującego osobowym audi, który łamie przepisy drogowe i wymusza pierwszeństwo innym kierującym. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu samochodu, z podejrzeniem że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego – informuje opolska Policja.

– Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący audi uciekał ulicami Namysłowa łamiąc kolejne przepisy drogowe, takie jak: niestosowanie się do linii podwójnej ciągłej, jazda całą szerokością jezdni i wyprzedzanie na trzeciego. Dodatkowo po drodze uszkodził kilka znaków drogowych.

Mężczyznę zatrzymała dopiero policyjna blokada zastawiona w Bukowie Śląskim. Jak się okazało, był pod wpływem narkotyków, a w jego samochodzie policjanci znaleźli kilka porcji amfetaminy.

– Podejrzany łącznie usłyszał 7 zarzutów z czego 3 dotyczyły przestępstw: kierowania samochodem pod wpływem amfetaminy, posiadania substancji psychotropowych i nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Kolejne zarzuty dotyczyły wykroczeń zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przyznał się do stawianych zarzutów. Śledczym tłumaczył, że w ten sposób świętował zakup nowego auta.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, minimum 5000 złotych grzywny i kara pozbawiania wolności do 5 lat.

Foto: Opolska Policja

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź