Start Hot Policyjny pościg za 22-latkiem z powiatu nyskiego

Policyjny pościg za 22-latkiem z powiatu nyskiego

przez Nysa Hot

31 stycznia, przed godziną 16:00 rozpoczął się pościg transgraniczny za mężczyzną podejrzanym o kradzież samochodu, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz szereg wykroczeń drogowych.  Dzięki policyjnej współpracy został zatrzymany na terenie Republiki Czeskiej.

– Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Młody mężczyzna był trzeźwy, jednak miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku śmiertelnego pod działaniem środków odurzających. Jak się okazało 22-latek przebywał na warunkowym zwolnieniu. Pobrana została od niego krew na obecność narkotyków – informuje Policja.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty m.in. krótkotrwałego użycia pojazdu oraz niestosowania się do zakazu sądowego. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

– Sprawa ma charakter rozwojowy. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mają informacje na temat zagrożeń jakie 22-latek stworzył swoim zachowaniem na drodze o kontakt Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Prudniku pod numerem telefonu 478 629 565 – informuje Policja.

Foto: Policja Prudnik

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź