Start Hot Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

przez Nysa Hot

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (28 lutego), tuż przed godziną 18:30 w Dębinie. Tam prudniccy policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli hondę.

– Kierujący tym pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowany o ponad 30 km/h. Mężczyzna siedzący za kierownicą zignorował jednak sygnał do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg – informuje prudnicka Policja.

– Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierujący hondą w dalszym ciągu nie zatrzymywał się. Pościg zakończył się po kilkunastu minutach na terenie powiatu krapkowickiego. Silna woń alkoholu wydobywająca się z ust mężczyzny zdradziła powód jego ucieczki.

43-latek miał ponad 1,5 alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego stracił już prawo jazdy. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia oraz co najmniej 5000 złotych grzywny.

Foto: prudnicka Policja

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź