Start Aktualności Policyjny pościg zakończył się zatrzymaniem dwóch osób

Policyjny pościg zakończył się zatrzymaniem dwóch osób

przez Nysa Hot

W ubiegły piątek doszło do policyjnego pościgu na ulicach Strzelec Opolskich. Ostatecznie  funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby – 22 latka, który był wcześniej notowany i 16-latkę poszukiwaną w związku z ucieczką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 

– 20 listopada, w godzinach porannych, uwagę policjantów ze Strzelec Opolskich zwrócił mężczyzna siedzący za kierownicą zaparkowanego audi. 22-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego był już wcześniej notowany za różne przestępstwa. Kiedy funkcjonariusze podeszli do pojazdu aby przeprowadzić kontrolę, mężczyzna na ich widok nagle ruszył i rozpoczął ucieczkę. – informuje opolska Policja. – Policjanci ruszyli za nim w pościg. Pomimo nadawania wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania mężczyzna nie zamierzał poddać się policyjnej kontroli.

22-latek po kilkunastu minutach pościgu porzucił auto i razem ze swoją pasażerką uciekali pieszo. Szybko jednak zostali zauważeni przez inny patrol policji i zatrzymani.

-Po zatrzymaniu, okazało się, że 16-letnia pasażerka jest poszukiwana w związku z ucieczką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nieletnia trafiła już z powrotem do placówki.

Policjanci przeszukali samochód zatrzymanego mężczyzny.  Znaleźli w nim dwa młynki do rozdrabniania narkotyków oraz dwie wagi.

– W związku z podejrzeniem, że mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających została mu pobrana krew do badań. 22-latek usłyszał już zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli, do którego się przyznał.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu 5 lat więzienia.

Foto: opolska Policja 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź