Start Aktualności Polonia o utrzymanie bez trenera Jałochy

Polonia o utrzymanie bez trenera Jałochy

przez Nysa Hot

Druga zmiana trenera Polonii Nysa w trakcie sezonu stała się faktem. Klub niespodziewanie ogłosił, że pożegnał się z dotychczasowym pierwszym szkoleniowcem zespołu, Marcinem Jałochą.

Jałocha to zdecydowanie najgłośniejsze nazwisko w nyskiej piłce nożnej. Objął zespół po nieudanej rundzie jesiennej. Początek wiosny to 5 punktów i przywrócona wiara, że sezon da się uratować. Niestety, kolejne mecze pokazały, że III i IV ligę dzieli bardzo duża różnica. Kolejne porażki i remisy zdecydowały, że w ostatnich 6 meczach rundy zespół poprowadzi Marek Byrski. Zespół ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie w III lidze. Szczególnie bolesne mogą okazać się słabe wyniki z zespołami, z którymi bezpośrednio walczymy o utrzymanie.

Dziękujemy trenerowi za wielkie zaangażowanie i pracę jaką wykonał w trakcie swojego pobytu w Nysie i życzymy mu powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej – mówi oficjalny komunikat klubu

Pozostali szkoleniowcy zespołu utrzymali swoje stanowiska. Jeśli Polonia się nie utrzyma się w szeregach III-ligowców, w klubie mogą zajść kolejne zmiany.  Zarząd Klubu zapowiedział, że odda się do dyspozycji Członków Walnego Zgromadzenia, które odbędzie się w drugiej połowie czerwca.

Przypomnijmy, że były zawodnik Legii Warszawa do Nysy w grudniu 2020 roku, zastępując na stanowisku trenera Arkadiusza Batora. Jałocha w 12 meczach ligowych wygrał tylko dwa razy. W meczach pucharowych bilans to jedno zwycięstwo i jedna porażka.

fot. Polonia Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź