Start Aktualności Pomoc dla nyskiego Hospicjum

Pomoc dla nyskiego Hospicjum

przez Nysa Hot

Na portalu zrzutka.pl możemy wspomóc codzienne funkcjonowanie nyskiego Hospicjum.

Link do zbiórki – https://zrzutka.pl/pomoc-dla-hospicjum-sw-arnolda-janssena-w-nysie

Hospicjum rozpoczęło swoją działalność 7 kwietnia 1994 roku, jako część nyskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Od 5 stycznia 2001 roku Hospicjum w Nysie stanowiło odrębną jednostkę jako Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywnej, powołany i prowadzony przez Nyskie Stowarzyszenie Hospicyjne Auxilium. Od czerwca 2008 roku Hospicjum i Stowarzyszenie tworzą jeden organizm prawno-administracyjny, pod wspólną nazwą „Stowarzyszenie Auxilium Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie”.

Hospicjum w Nysie to ważna organizacja zajmująca się opieką i wsparciem u schyłku życia osób i rodzin w potrzebie. Niestety Hospicjum polega na darowiznach i zbieraniu funduszy, aby nadal oferować swoje podstawowe usługi dla lokalnej społeczności.

Hospicjum w Nysie odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu opieki i wsparcia osobom i rodzinom, które stoją w obliczu końca życia. Opieka hospicyjna to wyjątkowe podejście do opieki u schyłku życia, które koncentruje się na zapewnieniu komfortu, godności i wsparcia osobom i ich rodzinom w tym trudnym czasie.

Hospicjum w Nysie oferuje szereg usług, w tym leczenie bólu i objawów, wsparcie emocjonalne i duchowe oraz doradztwo, aby zapewnić pacjentom opiekę, której potrzebują. Działa zarówno jako Hospicjum Stacjonarne jak i Hospicjum Domowe, gdzie pacjenci pozostający w swoich domach mogą liczyć na pełną zaangażowania opiekę lekarską, pielęgniarską, fizjoterapeutyczną oraz psychologiczną.

Finansowanie hospicjum środkami z NFZ starcza tylko na niewielką część potrzeb, dlatego wspaniała załoga przeprowadza we własnym zakresie koncerty charytatywne, aukcje podarowanych przez licznych artystów dzieł sztuki, które pomagają się zmagać z codziennym utrzymaniem placówki.

W chwili obecnej przy wsparciu Samorządu Lokalnego Hospicjum w Nysie otrzymało działkę pod budowę swojej nowej siedziby, w jeszcze lepszy sposób spełniającej wymagania i potrzeby swoich podopiecznych. Budowa nowej placówki to również bardzo duże wyzwanie dla Stowarzyszenia Auxilium, pomóżmy im zrealizować ten cel!

Zbiórka została utworzona, aby wspomóc w swojej codziennej działalności tak ważną w dzisiejszych czasach instytucję.

Istnieje również możliwość przekazania 1,5% z podatku: KRS0000032522

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź