Start Aktualności Pomoc dla pogorzelców z Suszkowic

Pomoc dla pogorzelców z Suszkowic

przez Nysa Hot

Około 2:00 w nocy w jednym z budynków w miejscowości Suszkowice w gminie Otmuchów wybuchł pożar. Strażacy walczyli z ogniem przez kilka godzin. Na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał. Straty materialne są jednak poważne.

W akcji gaśniczej brało udział aż 7 zastępów straży z Nysy, Otmuchowa i Wójcic. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ praktycznie cały dach, a także pomieszczenia znajdujące się w górnej kondygnacji budynku. Uszkodzona jest także instalacja elektryczna. Również parter nie nadaje się do zamieszkania, ponieważ istnieje poważne ryzyko zawalenia się dachu.

W budynku jednorodzinnym mieszkały cztery osoby – małżeństwo z dwójką małoletnich dzieci. Pomoc dla pogorzelców od razu zaoferowała gmina Otmuchów. Rodzinie przyznano zasiłek celowy na usunięcie skutków pożaru oraz na przeprowadzenie prac remontowych. Decyzję o przyznaniu 20 000 zł na likwidację szkód wynikłych w pożarze wręczył osobiście burmistrz Jan Woźniak, który odwiedził poszkodowanych.

Rodzina liczy również na pomoc dobrych ludzi. Na ten moment potrzebne są:
1 grzejnik 100, 2 duże okna balkonowe 210×150, 2 okna 150×120, środki czystości, panele, regipsy, dachówki, wełna, kleje, grunty, farby, kafelki do łazienki, prysznic, sedes, zlewy, brodzik, szpachla gipsowa, drzwi z futrynami – 4 pary 70 (2 lewe i 2 prawe), jedne 80 prawe, profile, sufit podwieszany, płyty regipsowe, kable, lampy, styropian, dwa biurka, dwa łóżka dla dzieci , jedno dla rodziców, szafy, szafki.

Przydadzą się także ręce do pomocy na miejscu. Na prośbę burmistrza firma REMONDIS podstawiła przy domu kontener na odpady.

W razie chęci bezpośredniej pomocy, podajemy numer kontaktowy do rodziny:

500 065 222 – Teresa Wilk

Foto: Gmina Otmuchów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź