Start Hot Pomóżmy uratować serce 8-letniego Tomka z Nysy!

Pomóżmy uratować serce 8-letniego Tomka z Nysy!

przez Nysa Hot

8- letni Tomasz Grabowski z Nysy cierpi na wrodzoną wadę serca – atrezję zastawki tętnicy płucnej z ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej i unaczynieniem płuc od naczyń krążenia obocznego. Chłopiec potrzebuje kosztownej operacji. Trwa zbiórka na zabieg.

Pomóżmy chłopcu w walce o zdrowie. Link do zbiórki – https://www.siepomaga.pl/tomasz-grabowski

Opis zbiórki

Nic nie wskazywało na to, że mój syn urodzi się z tak poważną wadą serca. W trzecim miesiącu życia Tomek zaczął się niepokojąco zachowywać. Skierowano nas do miejskiego szpitala, gdzie po wielu badaniach okazało się, że problem może być poważny. Trafiliśmy do szpitala. Po dokładnych badaniach okazało się, że Tomek ma bardzo poważną wadę serca. W lutym 2015 roku w warunkach krążenia pozaustrojowego odbyła się pierwsza operacja. Po roku od pierwszej odbyła się druga operacja. Trzecia nastąpiła w 2021 roku.

Po upływie pół roku od trzeciej operacji Tomek miał mieć kolejną, jednak po przebytych badaniach okazało się, że niesie ona za sobą duże ryzyko śmierci, a klinika nie ma dużego doświadczenia w tego typu operacjach. Zdecydowaliśmy się na konsultację u prof. Edwarda Malca. Operacja mogłaby się odbyć już niedługo, jednak jej koszt, a także pobytu na miejscu jest naprawdę duży.

Monika, mama

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź