Start Aktualności Ponad 2 miliony dla nyskiego szpitala

Ponad 2 miliony dla nyskiego szpitala

przez Nysa Hot

19 szpitali z woj. opolskiego otrzyma wsparcie finansowe z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Dla Szpitala Powiatowego w Nysie przewidziano 2,2 mln złotych. Zakup sprzętu pozostaje w gestii dyrektora ZOZ.

Z puli 45 milinów szpitale będą mogły zakupić m.in. środki ochrony osobistej, urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń i karetek oraz pozostały sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem. Największa pula przypadła szpitalowi w Kędzierzynie-Koźlu. Szpital monoprofilowy otrzyma blisko 15 milionów złotych.

Z innej puli ruszyły natomiast zakupy środków ochrony osobistej dla asystentów rodziny, placówek wsparcia dziennego, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo- wychowawczych. – W czasach kryzysu apeluję o zarażanie ludzi spokojem i dobrą informacją – mówi Marszałek Województwa, Andrzej Buła. – Na najbliższe 3 miesiące przygotowaliśmy 4 pakiet interwencji. Osoby, które zajmują się bezpośrednio opieką nad osobami zarażonymi czuły się bezpiecznie.  

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź