Start Aktualności Ponad 2 miliony na nową linię sortowni

Ponad 2 miliony na nową linię sortowni

przez Nysa Hot

Nyski Ekom szykuje się do kolejnej inwestycji. Tym razem nie będzie to wymiana taboru, a rozbudowa linii sortowania odpadów w Regionalnym Centrum Gospodarki Odpadami w Domaszkowicach. Dzięki temu zwiększy się moc przerobowa instalacji.

EKOM zwiększy moce przerobowe RCGO

Regionalne Centrum Gospodarki Odpadami w Domaszkowicach obsługuje 19 gmin, przyjmując 250 ton odpadów dziennie. Aby sprostać śrubowanym normom odzyskiwania surowców, spółka komunalna szykuje się do rozszerzenia linii sortowni. Inwestycja ma kosztować około 2 miliony złotych.

– Przetarg planujemy ogłosić w najbliższych miesiącach. Środki na inwestycję będą pochodziły z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  – mówi kierownik RCGO,  Marta Szostak

Dodatkowa linia do segregacji odpadów pozwoli na zwiększenie wydajności RCGO. To, ile instalacja w Domaszkowicach odzyska surowców do ponownego przetworzenia zależy również od nas samych. Dlatego tak istotna jest segregacja odpadów w gospodarstwach domowych.

 

zobacz, jaki jest czas rozkładu odpadów

fot. główne – EKOM

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź