Start Aktualności Ponad 300 rodzin skorzystało z ulgi za wywóz odpadów

Ponad 300 rodzin skorzystało z ulgi za wywóz odpadów

przez Nysa Hot

Od stycznia ponad 300 rodzin z Gminy Nysa skorzystało z możliwości pomniejszenia rachunku za wywóz nieczystości. Aby zapłacić 2 zł mniej od członka rodziny musimy zgłosić przydomowy kompostownik.

Ulgi za kompostowanie odpadów biodegradowalnych

Ulga została wprowadzona w tym roku, po grudniowym głosowaniu na radzie miasta. Osoby, które prowadzą w przydomowych ogrodach kompostowniki mogą skorzystać z niedużej ulgi. Prezes spółki EKOM Tomasz Ogorzały mówi, że to bardzo dobre rozwiązanie. W ten sposób zmniejszy się odbiór bioodpadów z domostw. Własny kompostownik to również doskonałe źródło naturalnego nawozu to ponowne wykorzystania.

Część radnych uważa, że proekologiczna postawa powinna być w przyszłości jeszcze bardziej premiowana, poprzez stałe zwiększanie kwoty ulgi. Dla jednego domostwa w skali roku oszczędność wynosi blisko sto złotych. Na podobne ulgi zdecydowały się również ościenne gminy.

Deklaracje można składać w nyskim magistracie w dowolnym czasie w roku kalendarzowym (zobacz dokumenty).

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź