Start Aktualności Popularna Aleksandrówka doczeka się remontu!

Popularna Aleksandrówka doczeka się remontu!

przez Nysa Hot

Popularna przed laty Aleksandrówka w Jarnołtówku – były Ośrodek Rehabilitacji i Leczenia Schorzeń Dróg Oddechowych dla Dzieci, doczeka się remontu. Taką informację przekazali wczoraj Poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara i przedstawiciele Zarządu Powiatu. 

Pani Poseł wręczyła na ręce przedstawicieli Zarządu Powiatu Nyskiego promesę w wysokości prawie 1.700,000 zł na pierwszy etap remontu Aleksandrówki. Środki pochodzące z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przeznaczone zostaną na remont dachu ośrodka.

– Bardzo się cieszymy, że te pieniądze są, ponieważ to pozwoli nam na realizację najważniejszego, pierwszego etapu, czyli na zabezpieczenie dachu tego budynku. Ośrodek wymaga remontu i dostosowania go do współczesnych wymogów, dlatego realizacja pierwszego etapu pozwoli na to, że obiekt ten będzie stawał się obiektem nowoczesnym – powiedział Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski.

Joanna Burska – członek zarządu powiatu nyskiego podkreśliła, że w dalszych etapach, oprócz remontu budynku, w ramach którego planowane jest wykonanie niezbędnych prac związanych m.in. wymianą stolarki okiennej, drzwiowej, ocieplenia, przebudowy pomieszczeń, planowana jest również rozbudowa ośrodka o nową część rehabilitacyjno-dydaktyczną z nowymi gabinetami lekarskimi, jak też zagospodarowanie terenu wokół ośrodka. Zgodnie z koncepcją ma tu powstać Centrum Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży.

Poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara poinformowała, że są plany na poszerzenie zakresu leczenia dzieci i młodzieży w „Aleksandrówce” o leczenie cukrzycy ale również o psychoonkologię skierowaną do dzieci i młodzieży po przebytych chorobach onkologicznych.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź