Start Aktualności Popularny „grzybek” zostanie przeniesiony

Popularny „grzybek” zostanie przeniesiony

przez Nysa Hot

– Gdzie jesteś? -Przy „grzybku”, zaraz będę w Nysie. Takie rozmowy można było wielokrotnie usłyszeć wracając do naszego miasta autobusem. Nie uda się ukryć, że popularny „grzybek” przed Pakosławicami wrósł w świadomość kierowców. Jaki los czeka ten, nie ma co ukrywać, kultowy już element krajobrazu, po planowanej rozbudowie drogi krajowej nr 46?

Wszystko wskazuje na to, że nie ma się o co martwić. Gmina Pakosławice informuje, że „grzybek” nadal będzie cieszył oczy podróżujących. Takie zapewnienie złożyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

-(…) w opracowanym projekcie budowlanym rozbudowy drogi krajowej nr 46 na odcinku Nysa-Pakosławice występuje kolizja istniejącego obiektu małej architektury, tzw. „grzybka, zlokalizowanego w obrębie skrzyżowania drogi krajowej nr 46 z drogą wojewódzką nr 401. – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. – Mając na uwadze, iż obiekt ten stanowi ważny element krajobrazu dla Gminy Pakosławice i lokalnej społeczności, w ramach rozbudowy przedmiotowego odcinka drogi przewiduje się jego przeniesienie (…).

Jak dodaje Gmina Pakosławice, „grzybek” zostanie przeniesiony zaledwie kilka metrów od obecnej lokalizacji.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź