Start Hot Popularny podróżnik pochodzący z Nysy wydał książkę!

Popularny podróżnik pochodzący z Nysy wydał książkę!

przez Nysa Hot

Na portalu Nysa Hot chętnie prezentujemy zdolne osoby z naszego regionu, które osiągają duże sukcesy na arenie krajowej, a czasami nawet międzynarodowej. Tym razem bohaterem naszego artykułu jest pochodzący z Nysy podróżnik, Mateusz Waligóra, który przeszedł przez całą Polskę z południa na północ „Szlakiem Wisły”. Teraz o tej wyprawie możemy przeczytać w książce. Na razie jest ona dostępna w przedsprzedaży.

„Szlak Wisły. 1200 km pieszej przygody”

Mateusz Waligóra to polski podróżnik specjalizujący się w wyprawach ekstremalnych. Jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie mongolską część Pustyni Gobi. Pokonywał pustynie w Boliwii i Australii, a na rowerze przejechał Andy. W ubiegłym roku miał rozpocząć kolejną wyprawę, której celem było przejście blisko 3500 km z północy na południe Australii. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany, podróżnik postawił więc na kolejne wyzwanie, tym razem w naszym kraju.

Podróżnik przeszedł 1160 kilometrów wzdłuż najdłuższej polskiej rzeki. Odwiedził siedem województw, kilkadziesiąt miast i setki wiosek. W przedsprzedaży dostępna jest już książka  „Szlak Wisły. 1200 km pieszej przygody” autorstwa Mateusza Waligóry i Dominika Szczepańskiego. Znajdziemy w niej wiele, niepublikowanych dotąd historii i materiałów.

-Ta książka powstała trochę z przypadku, bo tak naprawdę nie planowaliśmy jej napisania. Jednak kiedy w trakcie marszu wzdłuż Wisły, relacje publikowane codziennie na Facebooku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zauważyliśmy w tym potencjał. Tak zupełnie szczerze, to do napisania tej książki zachęcili nas użytkownicy Facebooka, obserwujący na bieżąco wyprawę – mówi Mateusz Waligóra. 

Pasjonująca lektura nie tylko dla podróżników

Poznaliśmy już projekt okładki książki, która ma trafić na rynek w przyszłym miesiącu. Co ciekawe, w przedsprzedaży zamówiło ją już ponad 1000 osób. Egzemplarze z przedsprzedaży są podpisane przez autorów.

-Pomimo tego, że w ciągu ostatniego miesiąca przeczytałem ją już 3 razy, to wciąż mi się nie nudzi – dodaje z uśmiechem Mateusz. – Myślę, że  dla każdego kto jest zainteresowany pieszymi wędrówkami, spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, ale też tym, co dzieje się z samą Wisłą i rzekami w Polsce, to będzie interesująca lektura.

Na początku września, Mateusz planuje wyruszyć w kolejną wędrówkę – tym razem wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Zobacz więcej – Mateusz Waligóra

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź