Start Aktualności Porywisty wiatr przewracał drzewa. Jedno z nich uszkodziło dach plebanii

Porywisty wiatr przewracał drzewa. Jedno z nich uszkodziło dach plebanii

przez Nysa Hot

Wczorajszy wieczór był bardzo pracowity dla strażaków w naszym regionie. Wszystko przez porywisty wiatr, który przewracał drzewa. Jedno z nich spadło na dach plebanii w miejscowości Łąka w gminie Otmuchów.

-Zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa w naszej miejscowości. Po przybyciu na miejsce okazało się że potężny świerk wskutek silnych wiatrów przewrócił się na budynek plebani – informuje OSP Łąka. – Po dotarciu na miejsce kolejnych zastępów z PSP przystąpiliśmy wspólnie do działania.

W akcji uczestniczyli także strażacy z Nysy i Głuchołaz. Pełne ręce roboty mieli także ich koledzy z Otmuchowa.

-W dniu 27.12.2020r. ok. godz. 17:13 zostaliśmy zadysponowani przez PSK Nysa do zerwanego, w wyniku silnych porywów wiatru poszycia dachowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdziliśmy treść zgłoszenia i przystąpiliśmy do działań. – informuje OSP Otmuchów. – W tym samym dniu, ok. godziny 21:06 zostaliśmy zadysponowani do pochylonego drzewa w Otmuchowie przy ulicy Lipowej, w „Solarium”.

Foto: OSP Otmuchów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź