Start Hot Pościg za kierowcą bez prawka. Mężczyzna wpadł do leśnego strumienia

Pościg za kierowcą bez prawka. Mężczyzna wpadł do leśnego strumienia

przez Nysa Hot

Do zdarzenia doszło w środę (6 kwietnia), tuż przed godziną 20:00 na terenie gminy Biała. Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena. Z informacji jakie mieli funkcjonariusze wynikało, że kierowca nie ma prawa jazdy.  Mężczyzna jednak ani myślał, by się zatrzymać. Wprost przeciwnie – przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg.

– Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierujący volkswagenem w dalszym ciągu nie zatrzymywał się. Pościg zakończył się dopiero po kilkunastu minutach na terenie okolicznego lasu. Tam 49-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do leśnego strumienia. Na szczęście siedzącemu za kierownicą mężczyźnie oraz pasażerce pojazdu nic się nie stało – informuje prudnicka Policja.

Jak się okazało, mężczyzna rzeczywiście nie miał prawa jazdy. Teraz o dalszym losie mieszkańca powiatu prudnickiego zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Foto: prudnicka Policja

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź