Start Aktualności Postęp prac na Alei Wojska Polskiego

Postęp prac na Alei Wojska Polskiego

przez Nysa Hot

Kolejny raz przyglądamy się postępowi prac na Alei Wojska Polskiego. Trwa kolejny etap tej ważnej inwestycji. Obecnie roboty drogowe koncentrują się na odcinku od skrzyżowania Alei Wojska Polskiego z ulicą Franciszkańską do skrzyżowania z ulicą Brodzińskiego.

– Prowadzone są roboty rozbiórkowe starych chodników oraz sukcesywnie wykonywane są roboty brukarskie tj. układane są nowe krawężniki, obrzeża oraz przygotowywana jest podbudowa pod przyszłą ścieżkę rowerową. W najbliższych dniach Wykonawca rozpocznie roboty związane z wykonaniem nowego chodnika na tym odcinku od strony kościoła – informuje Damian Nowakowski, wicestarosta nyski.

– Równolegle prowadzone są roboty związane z usuwaniem kolizji elektroenergetycznych oraz porządkowane są sieci wodno-kanalizacyjne. Prace związane z wymianą sieci gazowej zlokalizowane w jezdni drogi powiatowej zostały zakończone  – dodaje Nowakowski.

Prace mają zakończyć się w lipcu. Wartość inwestycji to blisko 7, 5 mln złotych. Inwestycja została dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) w wysokości 3 235 000,00 zł.

Foto: Damian Nowakowski, wicestarosta nyski

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź