Start Aktualności Posypały się mandaty za brak maseczek

Posypały się mandaty za brak maseczek

przez Nysa Hot

Od soboty w większości powiatów mamy wprowadzoną strefę żółtą. O ile przez weekend policja zwykle tylko ostrzegała za brak maseczek, dziś worek z mandatami rozwiązał się na dobre. Za złamanie reżimu sanitarnego grozi nawet skierowanie sprawy do Sądu.

Na terenie całego kraju w przestrzeni publicznej ponownie mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. W sobotę na ulicach Nysy można było usłyszeć z jadących radiowozów przypomnienie o konieczności zakrywania ust i nosa. Dziś policja już nie poucza tylko wystawia mandaty. Opolscy policjanci wystawili ponad 400 mandatów.

W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do Sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

Przez weekend na ulicach Nysy patrole przez megafon przypominały o zasadach reżimu sanitarnego

W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy. Jak podkreślają policjanci – w tej kwestii nie ma tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź