Start Aktualności Poszukiwane rodziny zastępcze oraz kandydaci do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka

Poszukiwane rodziny zastępcze oraz kandydaci do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka

Powiat Nyski dysponuje lokalem mieszkalnym przeznaczonym na Rodzinny Dom Dziecka

przez Nysa Hot

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie szuka kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka oraz kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych.

– Poszukujemy osób, które czują potrzebę pomocy innym i są w stanie poświęcić dzieciom swoje serce i czas. Prowadzącemu Rodzinny Dom Dziecka przysługuje wynagrodzenie oraz świadczenia na utrzymanie dzieci w pieczy zastępczej – informuje PCPR.

– Jak wiemy nie wszystkie dzieci mogą wychowywać się w swoich domach rodzinnych. Wspólnie możemy stworzyć im bezpieczne miejsce, które stanie się ich domem otoczonym ciepłem oraz miłością.

Powiat Nyski dysponuje lokalem mieszkalnym przeznaczonym na Rodzinny Dom Dziecka. Lokal, o łącznej powierzchni 141m2, znajduje się w Otmuchowie przy ul. Krakowskiej 49.

– W jego skład wchodzi 7 pokoi oraz 2 łazienki z WC. Mieszkanie zostało wyposażone w niezbędne sprzęty – lodówka, pralka automatyczna, suszarka, płyta indukcyjna, mikrofalówka – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

– Miejsce na prowadzenie rodzinnego domu dziecka zostało utworzone w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „W domu najlepiej”, którego celem jest zwiększenie liczby świadczonych usług społecznych w regionie oraz wzrost kompetencji osób sprawujących rodzinną pieczę zastępczą.

– Osoby zainteresowane prowadzeniem Rodzinnego Domu Dziecka lub pełnieniem funkcji Rodziny Zastępczej prosimy o zgłaszanie się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie mieszczącego się przy ul. Piastowska 33A w Nysie, w godzinach od 7.30 do 15.30 lub telefonicznie pod numerem telefonu 77 448 26 10.

Mieszkanie dla rodziny zastępczej

Mieszkanie dla rodziny zastępczej

Mieszkanie dla rodziny zastępczej

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź