Start Aktualności Potężny wyciek w Bioagrze. Wszystkie służby postawione na nogi

Potężny wyciek w Bioagrze. Wszystkie służby postawione na nogi

przez Nysa Hot

Dziś o godzinie 4.30 doszło do dużego wycieku zacieru w zakładzie Bioagra. Sytuacja jest obecnie opanowana. Zacier nie zagraża środowisku.

Wyciek w zakładzie produkcji etanolu

Wyciek jest złapany. Jest to substancja nieszkodliwa dla środowiska. W tej chwili trwa wypompowanie substancji z rowu melioracyjnego. Następnie zostanie on przewieziony do zakładu w Goświnowicach. Nie ma  zagrożenia dla życia i bezpieczeństwa zwierząt i ludzi – mówi rzecznik PSP w Nysie, Dariusz Pryga.

Przyczyną wycieku z olbrzymiego zbiornika (1 z 6) było rozszczelnienie przewodu technologicznego. Część mieszanki wody z kukurydzą i drożdżami zalała zakład w Goświnowicach, cześć przedostała się do studzienek i płynęła w kierunku rzeki. Na szczęście wyciek udało się w porę zatamować. W opanowaniu sytuacji mocno pomogła spółka miejska EKO Nysa. Sytuację monitorują służby. Równocześnie trwa sprzątanie zakładu. Straty finansowe na pewno będą spore, mimo, że produkcja została zatrzymana tylko na chwilę.

Zakład Bioagra jest jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Zastosowane z nim rozwiązania i instalacje na amerykańskiej licencji stawiane są za wzór w branży.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź