Start Hot Powalone drzewa i linie energetyczne w całym mieście. Lepiej nie wychodzić z domu

Powalone drzewa i linie energetyczne w całym mieście. Lepiej nie wychodzić z domu

Wiatr uszkodził drzewa w wielu częściach miasta

przez Nysa Hot

Wczoraj co rusz mogliśmy usłyszeć syrenę strażacką czy policyjną. To były jednak tylko ćwiczenia. Dzisiaj scenariusz strażakom napisała pogoda. Kto nie musi wychodzić z domu, niech lepiej zostanie. Jest naprawdę niebezpiecznie.

Strażacy co rusz wyjeżdżają do kolejnych interwencji. W tej chwili trwa usuwanie powalonego drzewa z drogi w pobliżu dworca. Nie przejdziemy też przez część parku przy ul. Chopina. Wichura uszkodziła tam drzewo. Zwisa z niego wielka gałąź, stąd strażnicy miejscy ogrodzili teren i pilnują, by nikt tamtędy nie przechodził.

Strażacy interweniują także m.in. przy ul. 22 stycznia, Kościuszki i Słowiańskiej. Obok Powiatowego Urzędu Pracy uszkodzona została linia energetyczna. Także ten teren został częściowo ogrodzony. Jak informują nasi Czytelnicy, z kolei na Kościuszki zagrożenie stanowi fragment blachy, który oderwał się od jednej z wieżyczek.

Co chwilę do strażaków napływają kolejne zgłoszenia. Pamiętajmy, by lepiej nie parkować w pobliżu drzew i linii wysokiego napięcia.

Według prognoz, mocno wiać ma jeszcze przez co najmniej kilka godzin.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź