Start Hot Poważny pożar autocysterny w Nysie

Poważny pożar autocysterny w Nysie

przez Nysa Hot

Wczoraj około godziny 22:30 służby ratunkowe otrzymały  zgłoszenie, że pali się kabina autocysterny i cysterna po paliwie. Na miejsce pojechały trzy zastępy z JRG Nysa.

– W chwili przybycia pierwszych zastępów zastano w pełni rozwinięty pożar całej kabiny, a do pojazdu zaczepiona jest opróżniona cysterna po oleju napędowym. Obok znajduje się autocysterna zatankowana olejem napędowym, na którą oddziaływało duże promieniowanie cieplne – relacjonowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

– Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody oraz piany w natarciu na palący się samochód ciężarowy oraz zbiornik cysterny celem schłodzenia. Następnie podano jeden prąd wody w obronie na autocysternę zaparkowaną obok w pełni wypełnioną olejem napędowym.

Co ważne, nie było osób poszkodowanych. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków udało się uratować zbiornik autocysterny oraz autocysternę zaparkowaną obok.

Foto: KP PSP w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź