Start Aktualności Powiat nyski kontynuuje ważne inwestycje drogowe

Powiat nyski kontynuuje ważne inwestycje drogowe

przez Nysa Hot

Jak podkreślał w wywiadzie dla Nysa Hot starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, Starostwo Powiatowe w Nysie skupi się w dużej mierze na kontynuacji ważnych projektów drogowych, które rozpoczęły się w ubiegłym roku.

Mowa o przebudowie al. Wojska Polskiego w Nysie (była to największa inwestycja drogowa, prowadzona w Nysie w ubiegłym roku) oraz drogi we Włodarach. W przypadku długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji na al. Wojska Polskiego prace mają zakończyć się do 15 lipca 2022 r. Koszt przebudowy to ponad 7 mln zł. Przypomnijmy, że inwestycja uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 200 000 zł.

W ramach inwestycji we Włodarach wykonana zostanie przebudowa drogi powiatowej na łącznej długości 1 118 m. Całkowita wartość modernizacji to 3 334 837,71 zł.  Ta inwestycja z kolei została dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) w wysokości 1 667 418,86 zł.

W budżecie powiatu nyskiego zaplanowano także nowe inwestycje drogowe. Remontowana ma być m.in ul. Sienkiewicza w Paczkowie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź