Start Hot Powiat Nyski liderem inwestycji w woj. opolskim!

Powiat Nyski liderem inwestycji w woj. opolskim!

przez Nysa Hot

Powiat Nyski w latach 2019-2021 wydatkował na inwestycje 105 859 681 zł, stając się tym samym liderem inwestycji w woj. opolskim. Ranking opublikowało najbardziej opiniotwórcze czasopismo o samorządzie terytorialnym „Wspólnota”.

– To ogromna radość i motywacja do dalszej ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców naszego powiatu – mówi Damian Nowakowski, wicestarosta nyski.

Do najważniejszych inwestycji w latach 2019-2021 należą m.in.: zakup 7 autobusów z silnikiem diesla dostosowanych do wymagań normy emisyjności Euro 6, termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Subregionu Południowego, a także oddano do użytku obiekt Regionalnego Centrum Integracji i Rehabilitacji,

-To także zmiana sposobu użytkowania części budynku przy ul. Szopena 4 w Nysie na internat Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych, budowa Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa obiektu budowli zrzutowej zbiornika wodnego w Nysie w celu przywrócenia ruchu drogowego, przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1663 O na odcinku obwodnica Nysy – Radzikowice, przebudowa drogi powiatowej nr 1654 O Grądy – Starowice, wymiana stolarki okiennej budynku Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, termomodernizacja obiektu przy ul. Alei Wojska Polskiego 31 w Nysie siedziby Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Nysie, montaż instalacji baterii fotowoltaicznych w jednostkach organizacyjnych Powiatu Nyskiego – wylicza Starostwo Powiatowe w Nysie.

Obecnie powiat nyski także nie zwalnia z inwestycjami. Trwa budowa trzech domów dziecka. Najbardziej zaawansowane prace widać w Korfantowie. Podobne placówki powstają również w Nysie i w Otmuchowie.

Trwa również budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Rolniku i wirtualnej strzelnicy w Mechaniku oraz termomodernizacja szpitala w Głuchołazach. Ponadto w Muzeum Powiatowym powstanie winda.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź