Start Aktualności Powiat Nyski stawia na pomoc społeczną

Powiat Nyski stawia na pomoc społeczną

Powiat Nyski wspiera niepełnosprawnych i osoby wykluczone społecznie

przez Nysa Hot

Joanna Burska, członek Zarządu Powiatu oraz Jacek Tarnowski, naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska odwiedzili w czwartek, 9 września, Zakład Aktywności Zawodowej w Nysie.

Spotkanie poświęcone było działalności Zakładu Aktywności Zawodowej oraz usprawnieniu dalszej współpracy. Spotkanie było również okazją do konsultacji i wymiany doświadczeń, a także powstało kilka świetnych pomysłów, których realizacja pozwoli na dalszy rozwój uczestników ZAZ w Nysie – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

-Zaproszeni goście mieli również możliwość przyjrzeć się wykonywanej przez osoby niepełnosprawne pracy oraz porozmawiać z pracownikami.

Zakład Aktywności Zawodowej w Nysie to piąty, a jednocześnie najmłodszy ZAZ na Opolszczyźnie. Jest miejscem rehabilitacji społecznej i zawodowej, a także integracji dla osób niepełnosprawnych oraz wykluczonych społecznie.

Osoby zatrudnione w zakładzie zdobywają praktyczne umiejętności zawodowe w zakresie krawiectwa czy opieki nad seniorami, a za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie. Co istotne, osoby niepełnosprawne znajdują nie tylko pracę, ale również profesjonalną rehabilitację zawodową, zdrowotną i społeczną.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź