Start Aktualności Powiat Nyski wesprze ofiary przemocy

Powiat Nyski wesprze ofiary przemocy

przez Nysa Hot

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie uzyskało dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na działania na rzecz ofiar przemocy w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2022r.

– W projekcie „Powstrzymać Przemoc” osoby zagrożone oraz doświadczające przemocy domowej będą mogły skorzystać z szeregu działań pomocowych, w tym: pomocy psychologicznej, pomocy terapeutycznej, poradnictwa prawnego, socjalnego, rodzinnego, zajęć grupy wsparcia, udziału w treningu umiejętności społecznych – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

– W ramach projektu zamierzamy zorganizować szkolenie podnoszące kompetencje osób z terenu powiatu nyskiego, które zawodowo zajmują się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, jak również opracować powiatową diagnozę dotyczącą zjawiska przemocy.

Program jest współfinansowany ze środków Powiatu Nyskiego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź