Start Aktualności Powiat Nyski wróci do sponsorowania Stali Nysa?

Powiat Nyski wróci do sponsorowania Stali Nysa?

przez Nysa Hot

Dziś oficjalnie przedstawiono Roberta Prygla jako nowego Prezesa Zarządu Spółki Stal Nysa S.A. Obowiązki przejmie od 1 lipca br. Do głównych zadań byłego atakującego reprezentacji Polski będzie należało pozyskanie sponsora tytularnego.

Robert Prygiel w Stali Nysa

Jak mówi nowy prezes, ofertę pracy w klubie z Opolszczyzny rozważał tylko jedną noc. Podczas spotkania z dziennikarzami podkreślał, że Nysa podobnie jak jego rodzinny Radom to miasto siatkówki i zna wysokie oczekiwania środowiska. Nieoficjalnie Prygiel przymierzany był do klubu przed kilkoma miesiącami w roli trenera. Teraz wraz z Markiem Majką mają zarządzać Stalą, z podziałem na sponsorów. Za tych regionalnych będzie odpowiadać jeszcze obecny prezes Majka.

– Do licznej grupy sponsorów najprawdopodobniej ponownie dołączy Starostwo Powiatowe. Trwają jeszcze negocjacje. Moja nowa rola w klubie jeszcze nie jest określona, ale wstępne rozmowy już były. Mam nadzieję, że nasza przyszła współpraca będzie się zazębiać – mówi Marek Majka

Tegoroczny budżet klubu wygląda dobrze, ale każdy nowy sponsor pozwoli na usamodzielnienie spółki od wsparcia z budżetu miasta. W kuluarach mówi się, że sponsorem tytularnym może być jedna ze spółek skarbu państwa. Wsparcie z budżetu państwa poprzez finansowanie sportu przez spółki pozwoliło na dynamiczny rozwój tej dyscypliny w naszym kraju.

Robert Prygiel nie zadeklarował o jakie cele będzie walczyć Stal w nowym sezonie. Jego zdaniem wszystko zweryfikuje boisko, ale tegoroczny skład uważa za bardzo obiecujący. Podstawą ma być bardzo dobre przyjęcie.

fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź