Start Aktualności Powiat Nyski wspiera paraolimpijczyków

Powiat Nyski wspiera paraolimpijczyków

przez Nysa Hot

Powiat Nyski będzie mieć swoich przedstawicieli podczas rozpoczynających się niebawem Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

W ubiegłym tygodniu Damian Nowakowski, wicestarosta nyski i Joanna Burska – członek zarządu powiatu nyskiego spotkali się z Barbarą Bieganowską-Zając, wybitną polską, biegaczką paraolimpijką tuż przed jej wyjazdem na czwarte w karierze Igrzyska Paraolimpijskie.

-Zarząd Powiatu pogratulował jej osiągnięć sportowych oraz życzył dalszych sukcesów zawodowych i prywatnych, a także zapowiedział wsparcie dla biegaczki, która jest przecież dumą naszego powiatu – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Barbara Bieganowska-Zając jest trzykrotną mistrzynią paraolimpijską. Specjalizuje się w biegach na średnich i długich dystansach. Jest także multimedalistką paralekkoatletycznych mistrzostw świata, oraz mistrzostw Europy.

Na co dzień trenuje w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie pod okiem trenera Mariusza Żabińskiego. Nasza biegaczka wystatuje już 3 września.

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio rozpoczynają się 24 sierpnia.

Foto: Powiat Nyski 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź