Start Aktualności Powrót do przeszłości – autobusy nie pojadą przez Rynek

Powrót do przeszłości – autobusy nie pojadą przez Rynek

przez Nysa Hot

Chyba już przywykliśmy do autobusów jeżdżących przez Rynek. Już niebawem jednak wszystko wróci do stanu sprzed kilku miesięcy. Tymczasowa trasa przejazdu miała związek z remontem ulicy Piastowskiej. Ten wciąż trwa… Jego efekty możemy już powoli oceniać, ale możemy wstrzymajmy się z tym do zakończenia prac.

Wracając do autobusów – jak już wspomnieliśmy – miejski przewoźnik przestanie jeździć przez Rynek. Autobusy znów będą zatrzymywać się na przystankach na Moniuszki, Gierczak, Szopena obok Poczty, Szopena św. Piotra, Krzywoustego oraz na Piastowskiej obok Starostwa. Tymczasowe przystanki na Rynku, Celnej i Prudnickiej zostaną zlikwidowane. Przystanek Piastowska Hotel zostanie przeniesiony na ul. Krzywoustego. Nie będziemy musieli zapamiętywać nowych godzin objazdu autobusów, bo rozkłady jazdy pozostaną na razie takie same. Zmiany wejdą w życie od poniedziałku 17 grudnia. Po zakończeniu remontu wspomnianych ulic, do inwestycji przystąpi gmina, która planuje remont w ścisłym sercu miasta. Jednym z jego celów będzie wprowadzenie przez Rynek darmowej linii autobusów elektrycznych. Na to jednak musimy poczekać do około 2020 roku.

Z kolei do 20 grudnia można zgłaszać przewoźnikowi ewentualne sugestie co do zmiany zaproponowanych zmian w rozkładzie jazdy praktycznie na wszystkich liniach. Dokładaną rozpiskę można znaleźć na stronie mzk.nysa.pl.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź