Start Inwestycje Powstanie centrum produktu lokalnego

Powstanie centrum produktu lokalnego

przez Nysa Hot

Rozmowy o budowie centrum produktu lokalnego nabierają rumieńców. Już mało kto pyta „czy”. Zamiast tego padają słowa „kiedy” i „gdzie”.

Dziś pytając mieszkańców powiatu nyskiego, gdzie można nabyć certyfikowane produkty lokalne większość ma problem z udzieleniem odpowiedzi. Miejscem, które może skupić w jednym miejscu ponad 100 stowarzyszeń i przedsiębiorców ma być centrum w podnyskim Głębinowie. Ambitne plany już są, czas na realizację. Inwestorem ma być LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór, które w pobliżu planowej plaży chce stworzyć zaplecze do promocji i dystrybucji produktów lokalnych, a także organizowania systematycznych jarmarków. Przedsmak mogliśmy podziwiać niedawno za sprawą Jarmarku św. Rity, podczas którego jednak z najpiękniejszych wiosek na Opolszczyźnie przeżywała prawdziwy najazd turystów. NKJiG na wrzesień planuje wizytę studyjną w dobrze prosperującym centrum produktu lokalnego pod Krakowem. 

Lokalne LGD od lat pomaga licznym stowarzyszeniom, a także gminom i pozostałym podmiotom starającym się o rozwój turystyki i tożsamości regionu. Lwia część niemałego budżetu do partycypacji przeznaczana jest na projekty szeroko rozumianej odnowy wsi. Budowa centrum produktu lokalnego wpisuje się również w przyjętą przez stow. strategię rozwoju. Jakie będą kolejne kroki? Na pewno poinformujemy o tym na naszym portalu.

fot. Tomasz Grębski

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź