Start Aktualności Powstanie film o słynnej nyskiej krowie!

Powstanie film o słynnej nyskiej krowie!

przez Nysa Hot

Ta historia niestety nie doczekała się happy endu, ale wzbudziła ogromne emocje nie tylko u nas w regionie, ale w całej Polsce, a nawet na świecie! 6 lat temu losem krowy uciekinierki żyły światowe media. Teraz powstanie film o słynnej krasuli z Jeziora Nyskiego.

– Niemiecka reżyserka, mieszkająca na co dzień w Londynie, Clara Helbig, na nowo odkryła historię Florianki, krowy komandoski, która w styczniu 2018 roku przez miesiąc uciekała i chowała się na wyspach Jeziora Nyskiego. Wraz z operatorką Adą Wesołowską przyjechały do Nysy, aby zrealizować film dokumentalny, podążając śladami bohaterskiej krowy – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Przypomnijmy, że na początku 2018 roku zwierzę wymknęło się z transportu do rzeźni. Następnie uciekinierka przez kilka tygodni ukrywała się na wyspach Jeziora Nyskiego.

Ówczesny Starosta Czesław Biłobran obiecał że odkupi zwierzę i nie trafi ono do rzeźni.

Niestety, historia nie miała szczęśliwego zakończenia. Krowę udało się w końcu zlokalizować i dostała środek uspokajający od weterynarza. Czuła się dobrze. Niestety finalnie nie przeżyła akcji. Padła na zawał.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź