Start Hot Powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu na Opolszczyźnie!

Powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu na Opolszczyźnie!

przez Nysa Hot

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” oficjalnie zainaugurowała budowę hali przemysłowo-magazynowej w Nysie. Będzie to drugi obiekt tego typu w województwie opolskim, bowiem kilka tygodni temu do podobnego wydarzenia doszło w Brzegu. 

Lokalne Centrum Biznesu będzie dedykowane pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Hala liczyć będzie ponad 6 000 metrów kwadratowych powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja kosztować będzie ponad 26 mln zł brutto.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to spółka, w której inwestycje i rozwój biznesu idą w parze z troską o rozwój lokalnych społeczności. Właśnie dlatego nowa hala przemysłowo-magazynowa to nie tylko budynek, ale przede wszystkim realna inwestycja w przyszłość Nysy i okolicznych samorządów. Inwestycja w budowę tego Centrum Biznesu to efekt synergii i zaangażowania wielu osób. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zainicjowania programu budowy hal przemysłowych. Szczególne jednak podziękowania kieruję w stronę naszych inwestorów i przedsiębiorców, którzy widząc potencjał regionu zdecydowali się na współpracę z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną – mówił Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki, Marcin Ociepa – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, czy Sławomir Kłosowski – Wojewoda Opolski. Jak podkreślano w wypowiedziach, to niezwykle ważna inwestycja dla Nysy. – Dotychczas nowe miejsca pracy powstawały w dużych ośrodkach miejskich. Od pewnego czasu ta rzeczywistość się zmienia, bowiem stawiamy na zrównoważony rozwój. Dzięki temu mniejsze ośrodki otrzymują swoje szanse i skrupulatnie z nich korzystają. To tutaj w Nysie powstaną nowe miejsca pracy a to przełoży się na rozwój gospodarczy całego regionu nyskiego. Można powiedzieć, że Nysa wraca na swoje miejsce, na miejsce które jej się po prostu należy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę inwestycję i wszystkim, którzy wpływają na renesans Nysy w ostatnim czasie – powiedział w trakcie uroczystości Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki.

Przed kilkoma tygodniami doszło do podobnego wydarzenia w Brzegu. Oznacza to zatem, że do końca tego roku województwo opolskie będzie mogło pochwalić aż dwoma obiektami tego typu. Swojej radości z tego faktu nie kryje Marcin Ociepa – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. – Możemy śmiało powiedzieć mieszkańcom Nysy, że dotrzymaliśmy słowa. Dzięki determinacji WSSE możemy dzisiaj spotkać się i powiedzieć, że działamy i realizujemy projekty, które obiecaliśmy. Wierzymy w Nysę, wierzymy w Opolszczyznę i chcemy odwracać te negatywne trendy właśnie dzięki takim inwestycjom.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź