Start Inwestycje Powstanie obwodnica Sidziny

Powstanie obwodnica Sidziny

przez Nysa Hot

Trwa budowa obwodnicy Niemodlina. Mamy dobrą wiadomość również dla mieszkańców Sidziny. Jest zielone światło na budowę obwodnicy w ciągu DK 46. Środki finansowe na ten cel są zabezpieczone. W całym kraju w ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km.

Budowa obwodnicy Sidziny ułatwi dostępność komunikacyjną Nysy od strony stolicy województwa, a inwestycja będzie pełniła rolę uzupełniającą do obwodnic Nysy i Niemodlina. Na liście 100 nowych obwodnic, które chce wybudować Ministerstwo Infrastruktury oprócz Sidziny na Opolszczyźnie znalazły się również Brzeg, Prudnik i Lędziny. Wszystkie będą spełniać najwyższe standardy i posiadać dodatkową infrastrukturę dotyczącą m.in. ochrony środowiska. Inwestycje z pewnością poprawią bezpieczeństwo w tych miejscowościach. Na pierwsze przetargi poczekamy jednak co najmniej kilkanaście miesięcy.

Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na blisko 28 mld zł.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź