Start Na sygnale Pożar pod Nysą. Poszkodowani zostali bez dachu nad głową

Pożar pod Nysą. Poszkodowani zostali bez dachu nad głową

przez Nysa Hot

Do groźnego pożaru doszło wczoraj w w miejscowości Okopy w powiecie nyskim. Z ogniem walczyło 6 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Jednak 10 osób pozostało bez dachu nad głową.

-Zostaliśmy zadysponowani do pożaru poddasza w miejscowości Okopy. Już przed wioską było widać kłęby dymu, które unosiły się nad wsią. – informuje OSP Łambinowice. 

Szybkie i sprawne działania strażaków zapobiegły rozwinięcia się pożaru na dolną strefę mieszkania oraz sąsiedni budynek-bliźniak.

-Po zlokalizowaniu i ugaszeniu ognia zaczęliśmy dogaszanie oraz rozbieranie dachu. Działania zakończyliśmy po około 3 godzinach. Stała się tragedia „w dodatku mają być takie mrozy” a dom zalany i bez dachu. To już kolejna ciężka akcja naszych strażaków w krótkim czasie. – informuje OSP Łambinowice.

Dodajmy, że dziś ochotnicy z Łambinowic wespół z druhami z OSP Włostowa zabezpieczyli spalony dach plandeką. Budynek jednak nie nadaje się do zamieszkania. Przebywało w nim łącznie 10 osób, w tym 5 dzieci.

Foto: OSP Łambinowice/Facebook

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź