Start Na sygnale Pożar pustostanu na Słowiańskiej

Pożar pustostanu na Słowiańskiej

przez Nysa Hot

Zastępy Straży Pożarnej walczą z pożarem pustostanu przy osiedlu Słowiańska. Przyczyna powstania ognia jeszcze nie jest znana. Teren ten jest często patrolowany przez służby porządkowe.

Pożar zauważono około godziny 18. Do akcji wysłano kilka wozów strażackich, które opanowały największe niebezpieczeństwo. Trwa dogaszanie pożaru i przeszukiwanie terenu. To nie pierwsze tego typu zdarzenie w tym miejscu. Ostatnio podobną sytuację zanotowano kilka miesięcy temu, kiedy ktoś zaprószył ogień. Jeszcze przed trzema laty miejsce to po opuszczeniu ostatnich najemców znajdowało się w względnie dobrym stanie.

W ostatnich miesiącach pustostan był wielokrotnie sprawdzany, choćby przez Straż Miejską w Nysie, która posiadała informacje, że jedno z pomieszczeń zamieszkuje bezdomny mężczyzna spoza naszego powiatu. Funkcjonariusze w ramach akcji zima sprawdzali stan zdrowia mężczyzny i przypominali o dostępnych formach wsparcia i pomocy ze strony różnych instytucji i organizacji.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź