Start Aktualności Pożegnanie prałata Mikołaja Mroza po 35 latach posługi

Pożegnanie prałata Mikołaja Mroza po 35 latach posługi

przez Nysa Hot

Choć dla swojej parafii i miasta zrobił wiele, ksiądz prałat Mikołaj Mróz mówi dość i przechodzi na zasłużoną kapłańską emeryturę. Okazją do podziękowania za wieloletnią posługę będzie najbliższa niedziela (13.06). Wówczas przypada złoty jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Biskup Andrzej Czaja nie podał jeszcze nazwiska nowego proboszcza parafii św. Jakuba i św. Agnieszki.

Proboszcz nyskiej Bazyliki odchodzi na emeryturę

75-letni prałat Mikołaj Mróz decyzję ogłosił kilka dni temu. Na stanowisku pozostanie jeszcze kilka miesięcy, do czasu przekazania obowiązków nowemu proboszczowi. Z jedną z najważniejszych nyskich parafii związany był przeszło 35 lat, kiedy to zastąpił legendarnego ks. Kądziołkę.

Podczas swoich homilii często odniósł się do bieżącej sytuacji Kościoła i Państwa, nie zapominając o lokalnych problemach. Dał się poznać jako człowiek otwarty na nowoczesne rozwiązania. Skutecznie zabiegał o środki na ratowanie zabytków, a Bazylika Mniejsza w Nysie uznawana jest za jeden z najważniejszych obiektów sakralnych w Polsce południowej.

fot. nysa.eu

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź