Start Aktualności Poznaj świetne pomysły na aktywności, które możesz uprawiać z dziadkami

Poznaj świetne pomysły na aktywności, które możesz uprawiać z dziadkami

Z dziadkiem na rower elektryczny

przez Nysa Hot

Warto, a nawet trzeba spędzać czas ze swoimi dziadkami. Jednak wcale nie musicie tylko siedzieć i objadać się pysznościami przygotowanymi przez ukochaną babcię. Wręcz przeciwnie – możecie postawić na aktywne spędzenie wspólnego czasu. A rzecz jasna zjedzenie pyszności trzeba zostawić na czas po aktywności, bo przecież posiłku czy ciasta przygotowanego przez babcię nigdy się nie odmawia. Jednak jak możecie się domyślić, trzeba znaleźć takie aktywności, które można uprawiać wspólnie. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam, naszym zdaniem, najlepsze pomysły.

Top jeden, czyli jazda na rowerze

Jazda na rowerze jest przyjemnością i dla ciała i dla ducha. Zmniejsza też ryzyko wielu chorób począwszy od cukrzycy, przez choroby serca, aż na nowotworach kończąc. Dlatego warto ćwiczyć i warto jeździć na rowerze. Jednak jeżeli Wasi dziadkowie mają już gorszą kondycję czy jakieś mniejsze ograniczenia, to wcale nie musicie zrezygnować z jazdy, wszak zawsze możecie zdecydować się na elektryczny rower. Dzięki wspomaganiu nie ma konieczności wkładania zbyt dużego wysiłku. Swoją drogą rowery elektryczne nie są wcale takie drogie, a jednak przyjemność jaką daje jazda na nich jest ogromna.

Top dwa, czyli aqua aerobik

Poza jazdą na rowerach elektrycznych jest także inna aktywność, którą możecie uprawiać z dziadkami i nie chodzi nam wcale o zawody czy Wy, czy Wasi dziadkowie zjedzą więcej ciasta przygotowanego przez babcię. Doskonałym przykładem świetnego ruchu, który dodatkowo pozytywnie wpływa na kościec, ale i pozwala pozbyć się bólu kręgosłupa czy bioder, które w podeszłym wieku są nader częste jest aerobik, ale oczywiście nie zwykły, lecz wodny. Warto dowiedzieć się więcej na jego temat. Jest to na pewno aktywność, która kojarzy się z seniorami, ale ta naprawdę dedykowana jest wszystkim, którzy zwyczajnie mają na nią ochotę, bo pozytywne działanie na organizm jest bardzo duże. Otóż regularne ćwiczenia w wodzie przyczyniają się do poprawy funkcjonowania układu krążenia, ale i bardzo dobrze wzmacniają mięsie. Do tego polepszają też kondycję, zwiększają zakresu ruchu stawów, co jest ważne i to niezależnie od wieku. Do tego jeszcze odciążają kręgosłup zmniejszając jego ból i pozwalają na lepsze odprężenie się i pozbycie się stresu . Warto więc zapisać się wspólnie na takie zajęcia, a po dobrym treningu już można cieszyć się pysznościami, które czekają w domu babci i dziadka i to bez wyrzutów sumienia.

Top trzy, czyli po prostu spacer

Czasami proste aktywności są najlepsze i jeżeli macie na takie ochotę, to dlaczego nie? Tym bardziej, że można je połączyć z innymi przyjemnymi rzeczami, choćby rozmową. Pomyślcie tylko, jak dobrze się słucha opowiadań seniorów czy też historii o dzieciństwie czy anegdot o rodzicach, z których potem można się ponaśmiewać. Ale słuchanie i aktywności możecie połączyć. Wystarczy tylko udać się na wspólny spacer. Po drodze możecie jeszcze zakupić jakieś pyszne soki i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Oczywiście spacer i jego intensywność musicie dostosować do dziadków. A jeżeli po drodze zauważycie jeszcze jakąś siłownie na wolnym powietrzu, to zawsze można się zatrzymać i do tego wykonać mały trening.

O czym pamiętać stawiając na aktywności z dziadkami?

Oczywiście musicie pamiętać, że jeżeli babcia czy dziadem cierpi na jakieś choroby przewlekłe bądź też zmaga się z bólami, to przed aktywnościami należy skonsultować się z ich lekarzem. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że im to nie zaszkodzi lecz pozytywnie wpłynie na ich zdrowie, ale i sprawność fizyczną. Pamiętajcie również o regularności, bo i ona ma duże znaczenia. A na końcu musimy też przypomnieć, że warto, a nawet trzeba zachęcać seniorów do ruchu, bo jest on tak ważny dla każdego i to niezależnie od wieku.

Od czasu do czasu także Wy postarajcie się i przygotujcie coś smacznego dla swoich dziadków, szczególnie jeżeli ich nawyki żywieniowe są nie najlepsze. Tutaj musicie być ostrożni, bo starsi ludzie nie lubią zmian, ale zawsze możecie ich namówić na spróbowanie czegoś nowego. Do tego podczas uprawiania każdej aktywności pamiętajcie o zabraniu ze sobą wody, bo każdy człowiek może szybko się odwodnić, a czym jest starszy, to i ryzyko jest większe.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź